Smutný začiatok predvolebnej kampane

Autor: Štefan Ráchela | 6.12.2011 o 10:23 | Karma článku: 6,97 | Prečítané:  1239x

Kapitalizmus doviedol demokraciu do  štádia, keď už slobodné  voľby  prestali byť  súťažou myšlienok – zápasom medzi konzervativizmom, socializmom a liberalizmom, ale sa zvrhli na  zápas silných záujmových  skupín o moc  v štáte. Zjednodušene sa dá povedať, že v USA  sú prezidentské voľby o tom, či bude  štát  riadiť  zbrojárska  loby alebo  farmaceutická  loby, na  Slovensku sú zase parlamentné voľby o tom, či bude  pri koryte Penta  alebo J&T. Nové finančné a hospodárske  zoskupenia sa snažia  vkliniť medzi nich.

V ostatných parlamentných  voľbách vzbudila pozornosť nová SDĽ agresívnou ľavicovou rétorikou a nákladnou kampaňou. Ivan Weiss, ktorý stál za odkúpením značky SDĽ tvrdil, že  nová SDĽ je na ľavicovoliberálnej platforme. V skutočnosti by sa za jej predvolebnú rétoriku nemusela  hanbiť  ani boľševická platforma komunistickej strany. Takéto angažovanie sa Ivana  Weissa a jeho otca Pavla sa podľa niektorých  zdrojov chápalo ako pokus opäť získať vplyv v zbrojárskom priemysle, ktorý získali  ľudia z pozadia Róberta  Fica.

Ivan Weiss je úspešný podnikateľ a úspešný (najúspešnejší slovenský) hráč póla. Do predchádzajúcich komunálnych  volieb dodávala jeho  firma teplo Leviciam. Volebnú kampaň do samosprávy v tomto meste spojil so svojimi záujmami a podporil SDKÚ-DS, resp. SDKÚ-DS  spojila svoje záujmy  s ním. Neuspeli, prevalcovali ich SMER-SD a Slovintegra.

Keď  súčasnú predvolebnú kampaň začala s predstihom a veľmi nákladne občianska iniciatíva 99 percent,  bolo jasné, že  nejde  o obyčajnú iniciatívu. Prvá tlačovka to potvrdila. To, že sa na nej objavil aj Ivan Weis, nebolo žiadnym prekvapením. Prekvapením  bolo, že sa k tejto „iniciatíve“ pripojil aj Eduard  Chmelár, ktorý sa od nej dovtedy dištancoval. Dovtedy sa pasoval za predstaviteľa celosvetového občianskeho hnutia, ktoré sa snaží byť protipólom komplotu partokracie  a nadnárodných  finančných skupín, ktoré svojou nenažranosťou vedú  ľudstvo do záhuby. Týmto počinom sa pán Chmelár  totálne  skompromitoval.

Predvolebná kampaň sa začala fraškou. Keby  to nebolo smutné, bolo by  to smiešne. Volič  si môže vlasy  trhať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?