Malé porovnanie dvoch veľkých krajín

Autor: Štefan Ráchela | 30.8.2014 o 11:22 | Karma článku: 5,93 | Prečítané:  605x

Ukrajina je slobodná, demokratická krajina. Demokracia nie je ideálne zriadenie, iba ukazuje skutočnú tvár spoločnosti. To je prvý predpoklad pre nápravu.  

Ukrajinská spoločnosť je neskutočne skorumpovaná - na jednej strane s rozprávkovo bohatnúcimi oligarchami – tatárskymi, židovskými, ukrajinskými i ruskými, na druhej strane so stále chudobnejšími masami. To vytvára výborné predpoklady pre bujnenie tu historicky hlboko zakoreneného nacionalizmu, šovinizmu a antisemitizmus... Neskutočne rozbujnený je tam organizovaný zločin, ktorý je prerastený do najvyšších špičiek spoločnosti. Armáda v takejto skorumpovanej spoločnosti je v rozklade a nie je schopná zabezpečiť stabilitu a územnú celistvosť krajiny. Keď prezident Porošenko po nástupe do funkcie suverénne vyhlásil, že armáda do niekoľkých dní zabezpečí poriadok na východe, bol na smiech (či vlastne skôr na plač).

Rusko bolo v 90-tych rokoch slobodná, demokratická krajinou. Podobne ako Ukrajina. Vladimír Putin po prevzatí moci „nastolil poriadok“. Nastolil čudnú symbiózu diktatúry a kapitalizmu. Problémy Ruska nevyriešil, iba ututlal.

K Putinovmu Rusku teraz vzhliadajú s obdivom slovenskí komunisti a kotlebovci, maďarský FIDESZ a JOBIK. Zo všetkých Putinovych trolov je najväčší Viktor Orbán. Je z nich aj najinteligentnejší (a preto aj najnebezpečnejší).

Ukrajina je ťažkým historickým dedičstvom Európy, podobne ako Balkán. Problém je v tom, že východ Ukrajiny je stretom dvoch rozdielnych svetov. A Putin je nevypočitateľný. Je to aziat nielen výzorom, ale aj mentalitou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?