Stranícky kľúč

Autor: Štefan Ráchela | 12.1.2011 o 16:16 | (upravené 12.1.2011 o 16:22) Karma článku: 4,28 | Prečítané:  786x

  Každé štyri roky (pokiaľ sú predčasné parlamentné voľby, aj častejšie), sa mení futbalová reprezentácia okresu. Jednotlivé posty sa obsadzujú podľa tzv. straníckeho kľúča. Čím viac je koaličných partnerov, tým je stranícky kľúč komplikovanejší. Vymýšľajú ho „v betálnej Blave“, kde si všetci myslia, že majú patent na rozum. Po ostatných parlamentných voľbách sú koaliční partneri štyria, tomu zodpovedá aj stranícky kľúč.

 

Najlepšie brankára v našom okrese majú liberáli, ale podľa straníckeho kľúča post gólmana prischol našim Maďarom. Ten Maďar je deravý ako rešeto, ale veď ani jeho predchodca, najslovenskejší Slovák, nebol lepší.

Stopérov alebo liberov majú dobrých naši liberáli, ale podľa betálneho straníckeho kľúča mali liberov do nášho okresného manšaftu dodať naši katolíci. Tí však mali k dispozícii len dobrého strelca. A tak sa teraz neraz stane, že strelí gól do vlastnej brány. (Ale veď aj stopéri-socialisti v predošlom okresnom tíme nastrieľali plno gólov do vlastnej sieti.)

Záložníkov mali dodať do okresnej elity naši neokonzervatívci. Tí síce mali k dispozícii záložníkov, ale tí boli dobrými záložníkmi pred 30-timi rokmi, keď ešte boli komunistami. Teraz majú už veľké bruchá a behať s veľkým bruchom to nie je bohviečo. Najmä keď vieme, že záložník by toho mal nabehať veľa. Ale veď aj ľudáci-HZDSáci, čo mali na starosti zálohu v našej bývalej okresnej reprezentácii, boli vďaka blahobytu poriadne obézni.

Útok mali postaviť naši liberáli. Tých útočníci však nielenže sú do futbalu ľaví, ale navyše sú aj všetci praváci. Takže pravák hrá aj na ľavom krídle. Viete si predstaviť, ako náš útok vyzerá. No a čo? Veď v predchádzajúcom okresnom mužstve sme hrali bez útoku, keďže boli len traja koaliční partneri, a prežili sme. Musíme prežiť aj túto reprezentáciu.

Pomóóóc....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bašternákovi pomáha pomalosť prokuratúry, sťahuje sa z vlastných firiem

Zo siedmich prípadov podnikateľa sú živé už len tri. Podozrenia týkajúce sa jeho majetku sa riešia podľa deravého zákona.

KOMENTÁRE

Len zmeny v školstve nás odklonia z cesty do pekiel

Nevzdelaná spoločnosť sa nedá spravovať.


Už ste čítali?