Valentínsky fejtón

Autor: Štefan Ráchela | 13.2.2013 o 17:44 | (upravené 13.2.2013 o 17:49) Karma článku: 4,63 | Prečítané:  652x

Jeden zo sviatkov, ktoré k nám prišli z Ameriky a uchytili sa, je Svätý Valentín - Deň zaľúbených. A tak namiesto februárového víťazstva pracujúceho ľudu slávime februárové víťazstvo lásky. Červené päťcípe hviezdy nahradili červené srdiečka. Veľmi dobrý sviatok. A potrebný. Na konci zimy, keď zásob vitamínov už ubúda, aj hormóny už poslabšie pracujú, nezaškodí si pripomenúť, že existuje aj čosi také ako láska. Najmä keď okolo seba vidíme toľko nenávisti.

 

A tak aspoň jeden deň je vo februári máj. Aspoň pre tých šťastnejších. Zúri ruská zima a človek stretáva zaľúbencov. Aj keď to, že sa tento sviatok rozšíril, nie je ani tak zásluhou zaľúbených ako skôr premyslenej reklamnej kampane kvetinárov, pernikárov a výrobcov plyšových čačiek - proste valentínskeho biznisu.

V tento deň sa patrí milovanú osobu obdarovať, milo ju prekvapiť. Kto sa zamiloval do súdružky, mal by radšej počkať s obdarovávaním na emdéžet, lebo súdružky svätých a americké sviatky neuznávajú. Ale pravičiarky by vám to zajtra neodpustili.

Na Valentína to majú ťažké “frajerkáši”, ktorým sa patrí obdarovať všetky svoje frajerky. Nuž, každý špás čosi stojí. Sú muži, ktorí jednoducho potrebujú ženy striedať. Trefne to kedysi vystihol slávny český herec Hugo Haas: „Abych vůbec “mohl”, musím ženy střídat.“

Čím je muž starší, tým sa ľahšie zamiluje do mladej slečny. Teda niežeby sa mladý muž ťažko zamilovával do mladej slečny, ale starší si takto môže dokázať, že ešte je stále chlap ako sa patrí. Dokazuje si to na osemnástke. Všetkými masťami mazanej tridsiatničke sa ale radšej pre istotu vyhne. Pri nej by mu dôkaz mužnosti nemusel vyjsť.

Asi najťažšie je zamilovať sa na svätého Valentína do vlastnej manželky. S pribúdajúcimi rokmi v manželstve (v jednom) sa to realizuje stále ťažšie. A ženy to zvyčajne ani nevedia oceniť. Keď ste sa do manželky na aj Valentína nezamilujete, obdarovať by ste ju mali. Pre pokoj v rodine.

Časy sa však menia: “Si gej alebo bi?” - tak znie otázka týchto dní. S tým, že by niekto mohol byť len hetero, sa už ani nepočíta. Potom sa heterákovi nanúka otázka: Som ja ešte normálny? Ako sa ale môže muž páčiť mužovi? Veď muži sú takí škaredí, že sa môžu páčiť iba ženám. Ženy za starých dobrých časov vraveli, že muž nemusí byť pekný, stačí, keď je trochu krajší od čerta.

Hetero je ťažšie. Muž a žena sú dva živly, oheň a voda. Samý konflikt, samý problém. A tak si to mnohí skúsia zjednodušiť. Buďme ženy na ženy, muži na mužov (a deti nám budú robiť v Bangladéši). Navyše pôjdeme s módou, budeme in. Ak ste v manželstve a nedajbože dlhoročnom, ste absolútne out, ste totálny osol.

Ale aby som nezabudol. Už zajtra vypukne valentínske šialenstvo. Malomeštiaci sa budú hrať na zamilovaných, malomeštiačkam sa bude zdať, že sú milované. Obchodníci si už mädlia ruky.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?